انشاء با موضوع ازاد در مورد نماز :: اولین و بزرگترین سایت انشاء برای تمامی پایه های تحصیلی

اولین و بزرگترین سایت انشاء برای تمامی پایه های تحصیلی

سایت خرید انشا،منبع دانلود انشاء،جواب (نگارش و انشا)،مرجع تحقیق و انشاء،انشاءجدید،زنگ جواب انشاء،دفتر انشاء،انشای آماده،موضوع انشاء،نمونه انشاء،انشاء رایگان

نماز زیباترین واژه ای است که می توانم به زبان بیاورم و آرام بخش ترین کلامی است که می توان درباره اش صحبت کرد. می خواهم بدانم و بدانید که نماز چه تاثیری می تواند روی زندگی ما و کارهای روزمره ما داشته باشد.
آیا تا به حال از خودت پرسیده ای قیمت یک روز زندگی چند است؟
قیمت روزی که نماز خوانده باشی یا اینکه از رویش رد شده باشی.
تمام روز را کار کنیم و زحمت می کشیم آخرش هم از زمین و زمان شاکی هستیم که از زندگی چیزی ندیدم.
آیا تا به حال از خودتان سوال کرده اید قیمت یک روز بارانی چند است؟
یک بعد از ظهر آفتابی را چند می خرید؟! آیا حاضرید برای بو کردن یک بنفشه وحشی در یک صبح بهاری یک اسکناس درشت بدهید؟ پوستر تمام رخ ماه چند است؟ هیچ وقت شده به خدا بگویی دستت درد نکند؟ شده از خودت بپرسی چرا تمام وجودشان را روی ما گریه می کنند آنقدر که دیگر چیزی برایشان باقی نمی ماند و محو می شوند، ابرها را می گویم. هیچ وقت از ابرها تشکر کرده ای؟ چرا فیش پول باران ماهانه برایمان نمی یاید؟ چرا قبض اکسیژن را پرداخت نمی کنیم؟ تو که قیمت همه چیز را با پول می سنجی   تا حالا شده از خدا بپرسی قیمت یک دست سالم چند است؟ یک چشم بی عیب چقدر می ارزد؟ چقدر بابت سلامتی باید بپردازیم؟ این ها همه لطف و نعمت است. اما ما آن ها را به حساب حق و حقوق خود می گذاریم.
اگر روزی فهمیدی قیمت یک لیتر باران چقدر است و یا باید بابت مکالمه با خدا چقدر بپردازیم؟ و یا چقدر بدهیم تا نفسمان با طراوت عطر زیبایش تازه کنیم.
ما فقط و فقط می توانیم با خواندن نماز و توسل به خدا به راز همه این شگفتی ها پی ببریم.
و بدانیم که حکمت این کارها چیست؟ وقتی ما با تلفن با اطرافیان خود حرف می زنیم و ساعت ها درد و دل می کنیم و حرف های بی سر و ته می زنیم و در آخر حرف هایمان ناخوداگاه غیبت هم می کنیم، کلی هم هزینه پای صحبت کردن و غیبت کردن مان باید بپردازیم ولی وقتی نماز بخوانیم و سر نماز با خدای خود ساعت ها راز و نیاز کنیم، نه غیبت کرده ایم و نه هزینه ای بابتش می پردازیم و در نتیجه به آرامش روحی هم می رسیم.
منظور از آرامش روحی یعنی اعصاب و روانمان هم آرام شود. پس هزینه ای که باید در مطب دکتر اعصاب و روان بپردازیم خدای ما سر نماز ما را رایگان ویزیت می کند و رایگان شفا می بخشد و هیچ توقعی هم ندارد. پس ما نماز را برای خود می خوانیم.
 به فرض مثال: وقتی نهالی را می کاریم تا رشد کند و تبدیل به یک درخت تنومند شود نیاز به سم پاشی و تقویت دارد. انسان هم شبیه همان نهال می ماند. وقتی پا به این دنیا می گذارد و با نماز و قرآن و تماس با خدا سم زدایی می شود و تبدیل به یک درخت تنومند و قوی می شود که اگر سم زدایی نشود تبدیل به نهالی ضعیف می شود که از ریشه و بوته اش خراب است.
نظر شما در مورد این انشا چه بود نظر بزارید.

مطالب مرتبط با موضوع همین انشاء:
 • انشا درباره بهار پرهیاهو پایه نهم صفحه۳۱
 • فداکاری یعنی چه انشاء درباره فداکاری جدید
 • بازنویسی حکایت درس دوم صفحه 36 پایه هشتم
 • انشاء غم آخرین انشای دبیرستان پایه دوازدهم
 • نگارش یازدهم درس دوم گسترش زمان و مکان
 • نگارش دوازدهم درس اول - خاطره نویسی

 • اطلاعات بیشتر درباره این انشا:
  | این انشا نوشته شده در طبقه بندی انشا عمومی
  | نویسنده : اولین و بزرگ ترین سایت انشا برای تمامی پایه های تحصیلی
  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  اولین و بزرگترین سایت انشاء برای تمامی پایه های تحصیلی

  ----------------------------------------------------------------------------
  انشای آماده با موضوعات مختلف.
  ---------------------------------------------------------------------------------
  هرگونه کپی برداری مجازی از مطالب وبلاگ ممنوع و شرعا هم درست نیست.
  ---------------------------------------------------------------------------------
  سایت جواب انشا و نگارش,منبع دانلود انشاء,مرجع تحقیق و جواب انشاء,انشا پایه دهم,انشا جدید,دانلود مقاله جدید,سایت انشای نهم,انشاء هشتم,انشا مرجع انشاء دبیرستان,انشا برای راهنمایی,موضوع انشاءموضوع انشاء,زنگ انشاء,انشاء,انشا,دفتر انشا,نمونه انشاء,نمونه انشاء،آماده زنگ انشاء،انشای آماده،موضوع انشاء،نمونه انشاء.
  ---------------------------------------------------------------------------------

  دنبال کردن این سایت
  جستجو در داخل سایت
  | | تبلیغات ویژه سایت | |
  شما هم می توانید تبلیغات خود را ثبت کنید. برای ثبت تبلیغات به صفحه تبلیغات در سایت مراجعه کنید.
  | | برچسب های انشاء | |
  نگارش یازدهم درس چهارم - انشا با طرح گفت و گو انشای نگارش پایه یازدهم انشا با موضوع برف موضوع انشا در مورد فصل پاییز کارگاه نوشتن پایه یازدهم نگارش یازدهم درس دوم نگارش یازدهم - درس دوم موضوع زندگی نگارش یازدهم درس سوم توصیف شخصیت با موضوع رزمی کار نگارش یازدهم درس دوم موضوع گردش خانوادگی مثل نویسی ضرب المثل به زبان خوش مار از سوراخ بیرون می آید نگارش یازدهم درس سوم توصیف شخصیت با موضوع مدرسه نگارش یازدهم درس چهارم گفت و گو نگارش یازدهم درس چهارم گفت و گو با موضوع پدر نگارش یازدهم درس چهارم گفت و گو با موضوع امید واهی نگارش یازدهم درس دوم توصیف بر اساس زمان و مکان با موضوع بووکه بارانه نگارش دوازدهم با موضوع زمان حق نگارش دهم سنجش و مقایسه با موضوع غم و شادی نگارش یازدهم درس اول با موضوع دلتنگی نگارش یازدهم درس دوم عینک نوشتن نگارش دوازدهم با موضوع ماه و ماهی نگارش دهم درس دوم عینک نوشتن با موضوع نماز نگارش دهم درس دوم عینک نوشتن با موضوع پاییز نگارش دهم درس دوم عینک ذهنی با موضوع رشد گیاه نگارش یازدهم گسترش محتوا زمان و مکان با موضوع مراسم عروسی نگارش دوازدهم درس دوم نثر ادبی با موضوع کنکور نگارش دوازدهم درس دوم شعر گردانی عشق شوری در نهاد ما نهاد پاسخ فعالیت های نگارش دوازدهم بازآفرینی ضرب المثل به پایان آمد این دفترحکایت همچنان باقی است انشا دوازدهم با موضوع انتقام انشا دوازدهم با موضوع عشق و نفرت
  تمامی حقوق برای اولین و بزرگترین سایت انشاء برای تمامی پایه های تحصیلی محفوظ است . طراحی قالب : نقل بلاگ